TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

02 2021

42-latek zatrzymany po pościgu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Błońscy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy, który podejrzany jest o usiłowanie włamania do sklepu. Mężczyzna trafił w ręce policjantów po pościgu.


Błońscy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy, który podejrzany jest o usiłowanie włamania do sklepu. Mężczyzna trafił w ręce policjantów po pościgu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem. – Dochodziła 23.00, gdy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego błońskiego komisariatu patrolując rejon miasta zauważyli dwóch mężczyzn przy drzwiach wejściowych do jednej z placówek handlowych. Ich uwagę zwróciło to, że mieli założone kominiarki, a w ręku narzędzia, którymi usiłowali otworzyć drzwi, aby wejść do środka. Na widok umundurowanych policjantów i oznakowanego radiowozu obaj rzucili się do ucieczki. W jej trakcie jeden z nich wyrzucił trzymane w ręku narzędzia. Chwilę później był już w rękach mundurowych – opisuje sytuację podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzczenik prasowy Komendy Powiatowej Policji Warszawa Zachód.

Okazało się, że 42-latek był nietrzeźwy, miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Trafił do celi, a gdy wytrzeźwiał postawiono mu zarzut. Materiał dowodowy wskazywał, że mężczyzna powinien odpowiedzieć za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

– Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz za przestępstwo, którego się dopuścił, odpowie przed sądem. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania drugiego z mężczyzn – poinformowała Ewelina Gromek-Oźwieja.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.