TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

06 2022

38 pociągów Kolei Mazowieckich do modernizacji


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Koleje Mazowieckie/Mat. prasowe38 pociągów Kolei Mazowieckich do modernizacji - Grodzisk News


W ramach umowy zawartej przez Koleje Mazowieckie i PESA Mińsk Mazowiecki, 38 pociągów naszego przewoźnika przejdzie długookresowe naprawy. Tym razem chodzi o pojazdy typu EN57AKM.


Pociągi przejdą naprawy na tzw. czwartym poziomie utrzymania – P4. Umowa obejmuje standardowy zakres naprawy, tzn. remont generalny podzespołów układu napędowego, przegląd i uzupełnienie braków wyposażenia części pasażerskiej. Zgodnie z nią, pojazdy zostaną również doposażone w radiotelefony działające w sieci GSM-R. Naprawa pojedynczego pojazdu zajmie 40 dni kalendarzowych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Naprawy w poziomie utrzymania P4 wykonywane są co 5 lat lub gdy dany pojazd przejedzie 500 tysięcy kilometrów. Celem każdej z nich jest zapewnienie dalszej bezpiecznej eksploatacji naprawionych pojazdów.

–To już kolejna umowa na naprawy naszych pojazdów, która zostanie zrealizowana w mińskim zakładzie. Wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu napraw taboru kolejowego, a także nasze doświadczenia z dotychczasowej współpracy z PESA Mińsk Mazowiecki S.A. to gwarancja wykonania usługi na wysokim poziomie – powiedział Czesław Sulima, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich.

– Podpisaliśmy kolejną dużą umowę, tym razem na naprawę P4 38 pojazdów serii EN57AKM.
W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że PESA Mińsk Mazowiecki jako jedyne przedsiębiorstwo złożyło ofertę w postępowaniu przetargowym. To właśnie pokazuje, że traktujemy Koleje Mazowieckie jako naszego strategicznego partnera biznesowego. Cieszymy się, że po raz kolejny pojazdy eksploatowane na torach Mazowsza zostaną naprawione przez zakład mający swoją siedzibę również w tym regionie oraz doskonale znający potrzeby lokalnej społeczności. Warto również zaznaczyć, iż poprzednie naprawy pojazdów objętych umową również wykonywał nasz zakład co potwierdza naszą doskonałą znajomość tych pojazdów i doświadczenie w przeprowadzaniu ich napraw. Daje także podstawy do darzenia nas zaufaniem jako solidnego wykonawcy z doświadczeniem sięgającym 70- ciu lat – dodał Jacek Bilski, dyrektor generalny PESA Mińsk Mazowiecki.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.