TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

12 2022

37-latek zatrzymany za siedem kradzieży paliwa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.37-latek zatrzymany za siedem kradzieży paliwa - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali 37-letniego obywatela Białorusi, który podejrzany jest o dokonanie siedmiu kradzieży paliwa, nie tylko w naszym powiecie.


Podczas patrolowania miasta, m.in. w rejonie stacji paliw policjanci natrafili na kierowcę osobowego forda. Mężczyzna tankował paliwo do pojemnika przy dystrybutorze dla pojazdów ciężarowych. Funkcjonariusze postanowili więc sprawdzić mężczyznę i jego auto.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– W czasie kontroli w samochodzie znaleźli tablice rejestracyjne od dwóch innych aut i pojemniki na paliwo. Z uwagi na podejrzenie, że 37-latek kilka dni wcześniej mógł dokonać kradzieży paliwa w gminie Żabia Wola, został zatrzymany do wyjaśnienia – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

W toku dalszych czynności policjanci potwierdzili te podejrzenia. – Funkcjonariusze ustalili, że kierowca tego samego samochodu od października dokonał kradzieży paliw na siedmiu stacjach. Trzy zgłoszenia pochodziły z terenu powiatu grodziskiego, pozostałe z Warszawy i innych miejscowości w województwie mazowieckim. Właściciele okradzionych stacji oszacowali łącznie swoje straty na ponad 12 tysięcy złotych – dodaje rzeczniczka grodziskiej policji.

W konsekwencji obywatelowi Białorusi postawiono siedem zarzutów kradzieży mienia. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym zgodnie z decyzją żyrardowskiej prokuratury, która prowadzi postępowanie w sprawie. Policjanci nie wykluczają dalszych zarzutów wobec mężczyzny.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.