TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

01 2022

33 pociągi Kolei Mazowieckich przejdą modernizację


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr Antos33 pociągi Kolei Mazowieckich przejdą modernizację - Grodzisk News


Koleje Mazowieckie zamierzają przeprowadzić rozszerzone naprawy poziomu czwartego 33 składów EN57AKM.


Spółka Koleje Mazowieckie w ostatnich latach regularnie modernizuje swój tabor. Ostatnio ich park taborowy zasiliły nowe Flitry więcej tutaj, a teraz szykują się do kolejnej inwestycji. Właśnie został ogłoszony przetarg na rozszerzoną naprawę 33 pociągów EN57AKM, czyli zmodernizowanych wcześniej starych EN57 w 2013 i 2014 r.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Chodzi o rozszerzoną naprawę P4. Naprawy w poziomie utrzymania P4, to tzw. naprawy rewizyjne, obejmujące przegląd podzespołów i zespołów, połączony z częściowym ich demontażem z pojazdu trakcyjnego, a także naprawę lub wymianę elementów zużytych bądź uszkodzonych. Wykonanie napraw w poziomie utrzymania P4 odbywa się po przebyciu przez pojazd 1 000 000 km lub co 6 lat.

Wygląd pojazdów się nie zmieni, seria EN57AKM wciąż przez pracowników może być nazywana „chinkami” ze względu na kształt świateł zamontowanych w czole pojazdu. Naprawa poza standardową wymianą elementów zużytych i uszkodzonych obejmie też m.in. uzupełnienie śmietniczek, stolików, wymianę tapicerki foteli pasażerskich. Składy zostaną przez to znacznie odświeżone.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na koniec grudnia 2023 r. Naprawa każdego składu ma trwać nie dłużej niż 55 dni.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.