TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

01 2022

33 pociągi Kolei Mazowieckich przejdą modernizację


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr Antos33 pociągi Kolei Mazowieckich przejdą modernizację - Grodzisk News


Koleje Mazowieckie zamierzają przeprowadzić rozszerzone naprawy poziomu czwartego 33 składów EN57AKM.


Spółka Koleje Mazowieckie w ostatnich latach regularnie modernizuje swój tabor. Ostatnio ich park taborowy zasiliły nowe Flitry więcej tutaj, a teraz szykują się do kolejnej inwestycji. Właśnie został ogłoszony przetarg na rozszerzoną naprawę 33 pociągów EN57AKM, czyli zmodernizowanych wcześniej starych EN57 w 2013 i 2014 r.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Chodzi o rozszerzoną naprawę P4. Naprawy w poziomie utrzymania P4, to tzw. naprawy rewizyjne, obejmujące przegląd podzespołów i zespołów, połączony z częściowym ich demontażem z pojazdu trakcyjnego, a także naprawę lub wymianę elementów zużytych bądź uszkodzonych. Wykonanie napraw w poziomie utrzymania P4 odbywa się po przebyciu przez pojazd 1 000 000 km lub co 6 lat.

Wygląd pojazdów się nie zmieni, seria EN57AKM wciąż przez pracowników może być nazywana „chinkami” ze względu na kształt świateł zamontowanych w czole pojazdu. Naprawa poza standardową wymianą elementów zużytych i uszkodzonych obejmie też m.in. uzupełnienie śmietniczek, stolików, wymianę tapicerki foteli pasażerskich. Składy zostaną przez to znacznie odświeżone.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na koniec grudnia 2023 r. Naprawa każdego składu ma trwać nie dłużej niż 55 dni.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.