reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

13

06 2021

200 tys. zł dotacji na inwestycję w Siestrzeni


Grodzisk News


foto: Pixabay200 tys. zł dotacji na inwestycję w Siestrzeni - Grodzisk News


W miniony piątek (11 czerwca) Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie ogłosił wyniki kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wśród beneficjentów jest gmina Żabia Wola.


reklama Grodzisk mazowiecki

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Dotację można wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania. W ramach tego programu 33 gminne inwestycje z województwa mazowieckiego otrzymają wsparcie o łącznej wartości 19,6 mln zł. Jednym z beneficjentów (jedynym w naszym powiecie) jest gmina Żabia Wola.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Z 314 mazowieckich gmin (279 wiejskich) dofinansowanie w tym naborze otrzymały tylko 33 samorządy. 10. miejsce Gminy Żabia Wola na liście rankingowej to duży sukces naszego zespołu. Pozyskaliśmy dofinansowanie w kwocie aż 200 tys. zł na realizację zadania „Budowa chodnika w m. Siestrzeń wraz ze zjazdami na istniejące posesje”. Determinacja, profesjonalizm i dobra współpraca procentują – napisał na swoim profilu na Facebooku wójt gminy Żabia Wola Piotr Rybka.

Chodnik ma powstać przy ul. Rozalińskiej w Siestrzeni i przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

Szacowany koszt inwestycji to około 350 tys. zł i o taką kwotę wnioskowali urzędnicy z Żabiej Woli. Jednak 200 tys. zł to i tak duże wsparcie, które pokryje znaczną część kosztów.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.