TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

05 2024

20 maja zamknięcie ul. Nowowiejskiej od drogi 719. Będą objazdy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Pixabay20 maja zamknięcie ul. Nowowiejskiej od drogi 719. Będą objazdy - Grodzisk News


W związku z modernizacją ul. Nowowiejskiej w Milanówku przedsiębiorstwo Wytwórnia Mas Betonowych i Bitumicznych Waldemar Brudnowski zamknie dla ruchu modernizowaną drogę. Wprowadzi też tymczasową organizację ruchu i objazdy. Owo zamknięcie nastąpi już od poniedziałku.


Dokładna kwota zawarta w ofercie opiewała na 282,9 tys. zł i była niż od drugiej złożonej w przetargu przez firmę Mabau z Baniochy. Cena zaproponowana przez drugiego z oferentów wnosiła bowiem nieco ponad 289,3 tys. zł. Tym samym Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim wybrał niższą propozycję.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przed modernizacją ulica Nowowiejska w Milanówku – drogą publiczna kategorii powiatowej – posiadała jezdnię o nawierzchni asfaltowej szerokości 6,0m oraz obustronny chodnik o szerokości 1,5-2,5m, odwodnienie powierzchniowe. Odcinek przebiega przez tereny zwartej zabudowy miejskiej mieszkalnej i usługowej.

Inwestycja ma natomiast na celu remont i wzmocnienie nawierzchni drogi na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719 – ul. Królewską, do skrzyżowania z drogą gminnymi – ulicami Skośną i Łączną. Remontem objęty będzie zatem fragment drogi o długości 310 metrów.

Zadanie przewiduje wymianę nawierzchni istniejącej jezdni, poprzez wykonanie frezowania korekcyjnego i ułożenie siatki wzmacniającej z geosyntetyku. Nawierzchnia jezdni wykonana będzie z asfaltu.

Zasadnicze prace drogowe wymagają zamknięcia ulicy dla ruchu i tak się stanie od poniedziałku, 20 maja. – Uprzejmie informujemy, że od dnia 20.05.2024 r., zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z zamknięciem ul. Nowowiejskiej (drogi powiatowej) na odcinku od ul. Królewskiej do skrzyżowania z ul. Skośną / ul. Łączną. O wyznaczonych objazdach poinformujemy w oddzielnym komunikacie – przekazał dziś milanowski magistrat.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.