TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

09 2021

18-latkowi zatrzymanemu po pościgu grozi pięć lat więzienia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.18-latkowi zatrzymanemu po pościgu grozi pięć lat więzienia - Grodzisk News


Wracamy do sprawy pościgu za 18-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli i spowodował zderzenie z radiowozem. Okazuje się, że podczas zderzenia doznał urazu nosa, a prócz zarzutów karnych dostał także dozór policyjny.


reklama Grodzisk Mazowiecki

– Kierujący nie zareagował na wydawane sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. Pościg nie trwał długo. W Kaskach ścigany próbował jeszcze uniknąć zatrzymania i uderzył swoim autem w radiowóz. Policjanci natychmiast podjęli interwencję wobec kierowcy. W wyniku spowodowanego zderzenia pojazdów 18-latek doznał urazu nosa. Natychmiast została mu udzielona pomoc medyczna. Przeprowadzone w szpitalu badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma ponad promil alkoholu w organizmie – przypomina przebieg zdarzeń asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Postawiono mu trzy zarzuty: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz zmuszenia funkcjonariuszy od czynności służbowych. 18-latkowi grozi do pięciu lat więzienia, a prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego dozoru policji.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.