TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

08 2022

15-latka zatrzymana za kradzież


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.15-latka zatrzymana za kradzież - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali 15-letnią dziewczynkę, która dopuściła się kradzieży w sklepie z kosmetykami. Nastolatka chciała zabrać produkty o wartości prawie 700 złotych. Została jednak zatrzymana przez pracownika sklepu.


Do zdarzenia doszło w Grodzisku, a policję wezwali pracownicy sklepu. Gdy policjanci dotarli na miejsce ochroniarz wskazał im 15-latkę, którą ujął gdy ta wyszła poza kasy sklepu ze skradzionymi produktami – były to kosmetyki o wartości blisko 700 złotych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Towar wrócił na sklepowe półki, a nastolatka została zabrana na policję. W komendzie powiadomiono jej opiekuna prawnego, z którym po sporządzeniu dokumentacji przez funkcjonariuszy, dziewczyna wróciła do domu. –  Materiały dotyczące kradzieży trafiły już do policjantów Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii. Po wykonaniu czynności prawnych zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzję wobec 15-latki i popełnionego przez nią czynu karalnego – mówi asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej

–  Kradzież mienia wartego więcej niż 500 zł to przestępstwo. Jeśli dopuszcza się jej osoba w wieku między 13, a 17 rokiem życia powoduje, że nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za popełnienie czynu karalnego. Na podstawie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich Policja zgłosi takie zdarzenie do sądu, a ten określi odpowiednie konsekwencje prawne wobec nieletniego – przypominają policjanci.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.