TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

07

09 2021

13 milionów na rozbudowę i modernizację systemu ostrzegania mieszkańców


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: gov.pl13 milionów na rozbudowę i modernizację systemu ostrzegania mieszkańców - Grodzisk News


Na Mazowszu rusza przedsięwzięcie mające na celu rozbudowę systemu ostrzegania i alarmowania ludności. Tym samym w poszczeglnych gminach i powiatach zainstalować nowoczesną infrastrukturę: syreny, megafony, ale też system łączności z poszczególnymi instytucjami i urządzenia umożliwiające anonimowe zgłaszanie zagrożeń przez mieszkańców.


Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 13 milionów złotych, a 75 procent tej kwoty (prawie 9,9 mln zł) pochodzi z dofinansowania unijnego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Realizacja projektu pozwoli na powiadamianie obywateli o zagrożeniach na terenie województwa mazowieckiego; uruchamianie systemów z każdego szczebla zarządzania kryzysowego (gmina, powiat, województwo).

Da to także możliwość przekazywania komunikatów głosowych o zagrożeniach; zachowanie poufności przekazywanych informacji pomiędzy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego, a jednostką samorządu terytorialnego; wreszcie
możliwość utrzymania stałego kontaktu przez jednostki samorządu terytorialnego z administracją rządową szczebla centralnego; możliwość bezpośredniego otrzymywania informacji od instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej RP.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

i co to da? przed kim i przed czym ostrzegać chcecie? zacznijcie ostrzegać przed smogiem, który w grodzisku jest na porządku dziennym! jak to jest, że w centrum kotłuje się w piecach węglem i drzewem, mimo że plany zagospodarowania przestrzennego dopuszczają niekiedy palenie drzewem tylko jako dodatkowe źródło opalania! chcecie tężnie robić, jak dym z pieców niszczy płuca, zaostrza alergie i powoduje cięższy przebieg stanów zapalnych dróg oddechowych, kiedy w końcu zajmiecie się smogiem w grodzisku na poważnie?
Katarzyna


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.