reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

07

09 2021

13 milionów na rozbudowę i modernizację systemu ostrzegania mieszkańców


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: gov.pl13 milionów na rozbudowę i modernizację systemu ostrzegania mieszkańców - Grodzisk News


Na Mazowszu rusza przedsięwzięcie mające na celu rozbudowę systemu ostrzegania i alarmowania ludności. Tym samym w poszczeglnych gminach i powiatach zainstalować nowoczesną infrastrukturę: syreny, megafony, ale też system łączności z poszczególnymi instytucjami i urządzenia umożliwiające anonimowe zgłaszanie zagrożeń przez mieszkańców.


Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 13 milionów złotych, a 75 procent tej kwoty (prawie 9,9 mln zł) pochodzi z dofinansowania unijnego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Realizacja projektu pozwoli na powiadamianie obywateli o zagrożeniach na terenie województwa mazowieckiego; uruchamianie systemów z każdego szczebla zarządzania kryzysowego (gmina, powiat, województwo).

Da to także możliwość przekazywania komunikatów głosowych o zagrożeniach; zachowanie poufności przekazywanych informacji pomiędzy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego, a jednostką samorządu terytorialnego; wreszcie
możliwość utrzymania stałego kontaktu przez jednostki samorządu terytorialnego z administracją rządową szczebla centralnego; możliwość bezpośredniego otrzymywania informacji od instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej RP.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

i co to da? przed kim i przed czym ostrzegać chcecie? zacznijcie ostrzegać przed smogiem, który w grodzisku jest na porządku dziennym! jak to jest, że w centrum kotłuje się w piecach węglem i drzewem, mimo że plany zagospodarowania przestrzennego dopuszczają niekiedy palenie drzewem tylko jako dodatkowe źródło opalania! chcecie tężnie robić, jak dym z pieców niszczy płuca, zaostrza alergie i powoduje cięższy przebieg stanów zapalnych dróg oddechowych, kiedy w końcu zajmiecie się smogiem w grodzisku na poważnie?

Katarzyna
07-09-2021 13:16


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.