TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

02 2022

11 mln zł na wsparcie dla strażaków z Mazowsza


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Pixabay11 mln zł na wsparcie dla strażaków z Mazowsza - Grodzisk News


Do 11 lutego potrwa nabór wniosków na dofinansowania dla strażaków. Będzie można za nie pozyskać nowe wozy strażackie, specjalistyczny sprzęt ratowniczy lub modernizacje strażnic.


Zdaniem marszałka Adam Struzika wsparcie strażaków to jedno z najważniejszych zadań samorządu województwa. – Na Mazowszu mamy ok. dwóch tysięcy jednostek ochotniczych straży pożarnych, w których służy prawie 75 tys. druhów ochotników. To doskonale przygotowani, odpowiednio przeszkoleni ludzie, którzy są gotowi nieść pomoc naszym mieszkańcom o każdej porze dnia i nocy. Musimy jednak pamiętać, że w ich pracy liczy się nie tylko doświadczenie i umiejętności, ale przede wszystkich niezawodny sprzęt. Dlatego co roku jedną z kluczowych pozycji w budżecie województwa jest wsparcie dla gmin na zakup nowoczesnych samochodów czy modernizacje zaplecza technicznego, jakim niewątpliwie są strażnice. W tym roku na tego typu działania przeznaczyliśmy 15 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W tym roku w budżecie województwa zarezerwowano 11 mln zł na zakup wozów strażackich i specjalistycznego sprzętu. To ogromne wsparcie dla samorządów gminnych. W ramach zadania mogą ubiegać się o dofinansowanie do 100 tys. zł do zakupu nowego średniego lub ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, a do 80 tys. zł na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Samorządy mogą też otrzymać nawet 20 tys. zł wsparcia na zakup sprzętu ratowniczego, środków ochrony osobistej czy umundurowania bojowego.
 
Wnioski należy składać  do 11 lutego br. wyłącznie poprzez e-PUAP, z dopiskiem: „Wniosek OSP-2022”. Każda gmina może złożyć wnioski na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych albo specjalistycznego wyposażenia dla dowolnej liczby jednostek OSP, działających jej terenie. Więcej szczegółów na temat można znaleźć na stronie www.mazovia.pl 
 
Samorząd województwa mazowieckiego w tegorocznym budżecie wygospodarował również 4 mln zł na remonty i modernizacje strażnic OSP. Na prace budowlane, które poprawią zarówno warunki pracy strażaków, jak i przechowywania wozów strażackich i specjalistycznego sprzętu samorządy gminne mogą otrzymać nawet do 30 tys. zł dofinansowania. Każda gmina może złożyć wniosek na remont albo modernizację tylko jednej strażnicy OSP z terenu gminy. Termin składania wniosków upływa 11 lutego br.
 


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.