04 01 2018

Zwycięzca nagrody Grammy zagra dla WOŚP w Podkowie

04.01.2018, godz.: 08:10
Zwycięzca nagrody Grammy zagra dla WOŚP w Podkowie
Fot. Marek Bałata

We wtorek pisaliśmy o tym co wydarzy się podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Grodzisku. Dziś przyglądamy się sztabowi w Podkowie Leśnej. 14 stycznia w mieście ogrodzie dla WOŚP zagra światowej klasy jazzman Włodek Pawlik.

Choć program 26. Finału w Podkowie nie jest aż tak rozbudowany, jak w Grodzisku to jednak podkowianie będą mogli u siebie na żywo zobaczyć koncert gwiazdy światowego formatu.

Finał w mieście ogrodzie rozpocznie się o godz. 16.00 warsztatami tańca tradycyjnego „Na dechach”. Po nim o godz. 17.00 wystąpi Włodek Pawlik. Zdobywca najbardziej prestiżowej nagrody przemysłu fonograficznego, czyli Grammy oraz Honorowy Obywatel Miasta Podkowa Leśna w jednym da godzinny koncert. A o godz. 18.00 rozpocznie się „Aukcja z Gwiazdą”, podczas której będą licytowane różne przedmioty. Dochód z aukcji zostanie oczywiście przekazany na WOŚP. Wszystkie te atrakcje odbędą się w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich przy ul. Świerkowej 1.

Oprócz tego na ulicach miasta ogrodu będzie oczywiście można spotkać wolontariuszy z puszkami WOŚP, którzy będą zbierać środki dla Fundacji Jurka Owsiaka.

W tym roku WOŚP zbiera pieniądze „dla wyrównania szans dla noworodków”. – W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP. – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Owsiak.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi