17 04 2018

Źródlana czeka na remont

17.04.2018, godz.: 19:25
Źródlana czeka na remont
fot. GrodziskNews

W tegorocznym budżecie gminy Grodzisk umieścił remont ul. Źródlanej w Radoniach. Droga jest łącznikiem między Radoniami a Książenicami, toteż magistrat chce poprawić jej stan. Inwestycja od kilku miesięcy wisi w proceduralnej próżni, włodarze zapewniają jednak, że w tym roku zostanie przeprowadzona.

Na pierwszy rzut oka ul. Źródlana wygląda na drogę w całkiem niezłym stanie. Pojawia się jednak wiele opinii kierowców podkreślających, że coraz bardziej wysłużone płyty betonowe na trasie tak licznie uczęszczanej nie są dobre dla zawieszenia samochodu. A z każdym miesiącem będzie tylko gorzej. Grodziski urząd zdaje się podzielać te głosy, dlatego zapisał w tegorocznym budżecie pieniądze na gruntowny remont nawierzchni.

W myśl tych założeń droga ma być utwardzona i wyasfaltowana. Pytanie tylko: kiedy… – Mieliśśmy zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID), od której jednak odwołał się do wojewody właściciel bocznej drogi bezpośrednio sąsiadującej z inwestycją. Od dziewięciu miesięcy czekamy na rozstrzygnięcie w tej sprawie, choć urząd wojewódzki w trybie administracyjnym powinien wydać decyzję w ciągu dwóch miesięcy – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

– Pogroziliśmy sądem i perspektywą kary finansowanej – kilkuset złotych dziennie – za zwłokę w wydaniu decyzji i teraz wszystko jest już chyba na dobrej drodze, aby mieć jasną sprawę i móc ogłosić przetarg na remont. Jesteśmy spokojni, że uda się przeprowadzić inwestycję w tym roku – dodaje włodarz.

2

Dodaj Komentarz

  • Marek

    Wreszcie

  • Marta Werner-Zawadka

    Remont jest konieczny, bardzo dużo dzieci chodzi tą drogą na plac zabaw.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi