14 05 2018

Zrewitalizowana Niespodzianka w pełnej krasie. Zobacz naszą fotogalerię

14.05.2018, godz.: 19:25
Zrewitalizowana Niespodzianka w pełnej krasie. Zobacz naszą fotogalerię
fot. GrodziskNews

Pod koniec kwietnia toczyły się jeszcze prace wykończeniowe przy zrewitalizowanej i zrewaloryzowanej willi Niespodzianka. Grodziski zabytek nabrał blasku, a miasto chce, aby świecił jego pełnią przez wiele lat. A jak wam się podoba nowe oblicze Niespodzianki?

Inwestycja opiewająca na blisko trzy miliony złotych wystartowała w marcu 2017 roku, a jej zakres był szeroki. Obejmował rozbiórkę wielu elementów m.in. instalacji kablowych i rurowych, schodów, balkonów, kominów czy dachu nad parterem, a także wyburzenie niektórych ścian wewnątrz obiektu. Część rozebranych konstrukcji została odtworzona. Ponadto firma wykonawcza Miseco pobudowała m.in. nowe stropy, tarasy, posadzki, elewację budynku, kotłownię, instalacje wewnętrzne (wodociągową, hydrantową, kanalizacyjną, gazową, centralnego ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, elektryczną i telekomunikacyjną).

Roboty objęły także renowację wielu elementów. Niespodzianka jest zabytkiem, dlatego sporą część prac prowadzono pod okiem konserwatora. Była to m.in. wymiana pokrycia dachowego, renowacja balustrad balkonowych i daszku nad wejściem, renowacja tynków zewnętrznych, odtworzenie kominów, renowacja i odtworzenie stolarki, malowanie elewacji.

Teren przy willi został utwardzony płytami granitowymi oraz kostką z tego samego materiału. Pojawiło się kilka miejsc parkingowych (w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej). Nie brakuje również zieleni. Działka, na której stoi willa została uzbrojona w przyłącza kanalizacyjne, gazowe, elektryczne. Budynek został te efektownie podświetlony, co mogliśmy podziwiać po raz pierwszy w czasie wieczoru sylwestrowego. Wnętrza Niespodzianki przeznaczono m.in. na salę konferencyjna oraz gabinety dla radnych pełniących tam dyżury. Trzeba także wspomnieć, że znajdzie się w niej galeria sztuki nowoczesnej z ekspozycją prac słynnego świecie grodziskiego artysty Tadeusza Łapińskiego oraz jego rodziny.

Tymczasem zobaczcie, jak z zewnątrz prezentuje się odnowiona willa Niespodzianka.

fot. GrodziskNews

1

Dodaj Komentarz

  • Ernest

    Pokażcie zdjęcia, jaki bubel zrobili ludzie od trawników z rolki. Cała trawa dookoła obiektu żółta i sucha, fatalnie to wygląda.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi