16 05 2019

„Zostań Eko-Bohaterem”, przynieś elektrośmieci

16.05.2019, godz.: 07:55
„Zostań Eko-Bohaterem”, przynieś elektrośmieci

Już 26 maja w Podkowie Leśnej odbędzie się coroczna impreza biegowa Podkowiańska Dycha. Tego dnia w mieście ogrodzie będzie można jednak nie tylko zażyć sportu, ale również pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Specjalny punkt odbioru takich śmieci zostanie zorganizowany w miasteczku biegowym. Zostanie tam ustawiony specjalny pojemnik, do którego będzie można wrzucić zbędne odpady. Jakie? M.in. pralki, lodówki, komputery, kalkulatory, telefony, noże elektryczne, wagi, młynki do kawy, DVD, zabawki, sprzęt sportowy, baterie i akumulatory. Zbiórka ta organizowana jest pod hasłem „Zostań Eko-Bohaterem” i jest realizowana w ramach kampanii edukacyjnej przez Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe we współpracy z CCR Polska Sp. z.o.o.

Wciąż można się również zapisać do rywalizacji sportowej podczas Podkowiańskiej Dychy (więcej tutaj). Łącznie zgłosiło się już 641 zawodników do biegów dziecięcych (400 i 800 m) oraz do rywalizacji dorosłych (5 i 10 km).

Jest już tradycją, że gościem Dychy jest znana i regularnie biegająca postać kultury. Zaproszenie w latach ubiegłych przyjęli Jacek Hugo-Bader i Joanna Bator. W tym roku gościem będzie Marek Krajewski autor siedemnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych (m.in. Paszportu „Polityki”, Nagrody Wielkiego Kalibru, Nagrody Prezydenta Wrocławia). Zadebiutował w 1999 roku „Śmiercią w Breslau”. Zapraszamy na spotkanie z autorem 27 maja 2019 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w ogrodzie Podkowiańskiej Biblioteki Publicznej w Czytelni pod Modrzewiami. Będziemy rozmawiać o najnowszej książce autora pt. „Dziewczyna o czterech palcach” która ukaże się 13 maja nakładem wydawnictwa Znak.

– Zapraszamy nie tylko zawodników ale także mieszkańców Podkowy i okolic do odwiedzenia w dniu imprezy Miasteczka Biegowego i skorzystania z wielu atrakcji zorganizowanych według naszych stałych tematów przewodnich: sportu, zdrowia oraz działań społeczno-kulturalnych – zachęcają organizatorzy. 

Tegoroczna Dycha to Pierwsze Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w Biegu na 10km. Nic więc dziwnego, że wolontariusze Krajowej Izby Fizjoterapeutów nie tylko poprowadzą rozgrzewkę ale będą przygotowywać zdrowe soki dla biegaczy.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi