03 12 2018

Zostań dawcą DKMS podczas finału Szlachetnej Paczki

03.12.2018, godz.: 10:28
Zostań dawcą DKMS podczas finału Szlachetnej Paczki
fot. DKMS

Szlachetna Paczka to synonim pomagania w wielu wymiarach. Nie dziwi więc, że podczas wielkiego finału akcji, w najbliższy weekend w Międzyborowie odbędą się Dni Dawców Szpiku. Równie ważna co pomoc materialna jest bowiem ta, która może uratować zdrowie i życie.

– Pomaganiu nie ma końca! Ludzie są dla Was ważni. Zdarzają się jednak takie sytuacje, w których to nie pomoc materialna jest potrzebna. Medycyna idzie do przodu, ale krwi ani szpiku nadal nie da się wyprodukować na skalę przemysłową. A to oznacza jedno: osoba potrzebująca szpiku może przeżyć tylko i wyłącznie wtedy, jeżeli znajdzie się dla niego dawca, jego „genetyczny bliźniak” – zaprasza sztab Szlachetnej z Jaktorowa i Międzyborowa.

– W tym roku Fundacja DKMS zaproponowała współprace Szlachetnej Paczce. Zapraszamy zatem na Paczkowy weekend cudów, podczas którego nie tylko będziemy zmieniać czyjeś święta, ale także będziemy mieli okazję uratować komuś życie, rejestrując się do Bazy Dawców Szpiku DKMS, a przy okazji możecie zobaczyć jak wygląda nasz Magazyn i praca przy Szlachetnej Paczce „od środka”. Będziecie z nami? – pytają organizatorzy.

My nie mamy najmniejszych wątpliwości, że warto znaleźć czas, by zarejestrować się w bazie DKMS. Trwa to tylko kilka minut, a może uratować czyjeś życie!

Gdzie? W Szkole Podstawowej w Międzyborowie (ul. Staszica 5)  8 i 9 grudnia w godzinach od 9.00 do 16.00.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi