14 07 2019

Żołnierze, mieszkańcy, policja. Wszyscy szukają Dawida Żukowskiego [FOTO]

14.07.2019, godz.: 16:41
Żołnierze, mieszkańcy, policja. Wszyscy szukają Dawida Żukowskiego [FOTO]
Fot. GrodziskNews.pl

Dziś czwarta doba poszukiwań Dawida Żukowskiego. Do służb mundurowych, które biorą udział w akcji, dołączyli także mieszkańcy Grodziska i okolic. To największe poszukiwania w historii polskiej policji.

Około 80 mieszkańców i mieszkanek grodziskiej gminy zebrało się, aby pomóc służbom w poszukiwaniach. Spisali się na Facebooku i spotkali o godz. 11.00, aby pomóc w poszukiwaniach 5-letniego Dawida. – Mieszkańcy zebrali się w Parku Skarbków. Na miejscu pojawił się zastępca komendanta grodziskiej policji, przekazał chętnym do poszukiwań wytyczne. Jest to bardzo cenna inicjatywa społeczna – mówi nam kom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Wszyscy wciąż sprawdzają teren między autostradą A2 a kościołem w grodziskich Łąkach. Poszukiwania prowadzone są skrupulatnie, aby niczego nie przeoczyć. Jednak jak na razie żadnego przełomu w sprawie nie ma. Być może policjanci nieco zmienią więc taktykę poszukiwań. – Nie wykluczamy tego, ale aby mówić o zmianie sposobu poszukiwań musimy najpierw zakończyć obecne działania, przeanalizować materiały, które udało się zebrać i dopiero na podstawie tych danych zdecydować co dalej. W skrócie może to oznaczać zakończenie angażowania pododdziałów zwartych, ale na razie za wcześnie, aby o tym mówić – zaznaczył kom. Marczak.

Poszukiwania tradycyjnie będą trwać aż do zmroku. Po zachodzie słońca dalsze działania poszukiwawcze mogą być ryzykowne, o tyle, że w związku z pogorszeniem się widoczności można przeoczyć lub, co gorsza, zatrzeć ślad mogący przynieść przełom w sprawie.

Jak poinformował kom. Marczak, to największe poszukiwania w historii polskiej policji.

Funkcjonariusze proszą wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Dawid Żukowski był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Ma 100-110 cm wzrostu, blond włosy zaczesane na prawą stronę, na środku prawego policzka ma pieprzyk. Policjanci zdecydowali się również opublikować wizerunek ojca dziecka. Ten w środę ubrany był w czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe buty wsuwane oraz koszulę polo z jasnym kołnierzykiem.

Fot. KSP

5-latek ostatni raz był widziany w środę o godz. 17.00. Od północy w nocy z środy na czwartek prowadzone są intensywne poszukiwania chłopca. Do chwili obecnej nie udało się go odnaleźć.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi