18 06 2018

Znamy wyniki referendum w sprawie lotniska!

18.06.2018, godz.: 08:14
Znamy wyniki referendum w sprawie lotniska!

47 procent mieszkańców Baranowa uprawnionych do głosowania wzięło udział w referendum dotyczącym budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Oznacza to, iż wyniki referendum są ważne. Zgodnie z przewidywaniami głosujący opowiedzieli się zdecydowanie przeciw inwestycji.

Przypomnijmy, że mieszkańcy odpowiadali „tak” lub „nie” na dwa następujące pytania: „Czy jesteś za lokalizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego w obszarze gminy Baranów?” oraz „Czy zgadzasz się na warunki rozliczeń zaproponowane przez rząd w związku z budową Centralnego portu Komunikacyjnego?”.

Uprawnionych do głosowania w czterech obwodach było łącznie 4120 osób, z których 1932 wzięły udział w referendum. Oznacza to frekwencję na poziomie 47 procent i pozwala uznać wyniki głosowania za ważne, ponieważ wymagana ustawowo frekwencja minimalna to 30 procent.

W przypadku obydwu referendalnych pytań zdecydowanie przeważały odpowiedzi na „nie”. W kwestii planowanej lokalizacji lotniska ważne głosy oddało 1877 mieszkańców, z czego 1555 było przeciw lokalizacji, a 322 „za”.

Jeszcze bardziej zdecydowane stanowisko głosujący zajęli w drugim pytaniu o warunki rozliczeń i rekompensat w związku z budową CPK. Spośród 1864 mieszkańców, którzy oddali ważne głosy, aż 1751 było przeciw proponowanym przez rząd rozwiązaniom finansowym. „Za” głosowało 113 osób.

1

Dodaj Komentarz

  • jscst

    130 osób to masa krytyczna… gdy zdążą sprzedać przyszły rząd, niezależnie od prowienencji, padnie ofiarą utopionych kosztów i CPK zostanie zbudowany choćby się waliło i paliło jak z ORP Gawronem.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi