12 09 2018

Znamy termin otwarcia świetlicy w Łąkach

12.09.2018, godz.: 14:31
Znamy termin otwarcia świetlicy w Łąkach
fot. GrodziskNews

7 października nastąpi oficjalne otwarcie nowo budowanej świetlicy w grodziskich Łąkach. Uruchomienie obiektu przy ul. Ordona ma uświetnić swoją obecnością m.in. metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Świetlica będzie parterowym budynkiem o powierzchni użytkowej   180 mkw.  Co oczywiste największym pomieszczeniem będzie sala zebrań, która będzie miała 92 mkw., sala komputerowa będzie miała z kolei 28 mkw.

Przy obiekcie powstaje droga dojazdowa, a wzdłuż niej zostanie ulokowanych pięć miejsc parkingowych. Wjazd będzie zlokalizowany od strony ul. Ordona niemal naprzeciwko kościoła. Droga dojazdowa będzie miała nawierzchnię z kostki brukowej. Obok świetlicy zostanie zainstalowany czterowieżowy zestaw rekreacyjny dla dzieci. Pod nim znajdzie się tzw. nawierzchnia bezpieczna. Teren wokół budynku zostanie uporządkowany, pojawi się zieleń.

– Trwają prace wykończeniowe, które wykonawca prowadzi zarówno w środku, jak i na zewnątrz, m.in. przy budowie tarasu. Będziemy jednak gotowi na dzień otwarcia – zapowiada Urszula Chrzanowska z grodziskiego magistratu.

– Otwarcie okraszone występami zarówno oficjalnymi, jak i artystycznymi planujemy na 7 października. Do ustalenia pozostaje jeszcze dokładna godzina. Uzależniamy ją od planów kardynała Kazimierza Nycza, którego chcemy zaprosić na uroczystości – wyjaśnia Aneta Caban, szefowa wydziału promocji w grodziskim urzędzie.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi