17 05 2017

Znamy termin otwarcia plaży i kąpieliska w Grodzisku!

17.05.2017, godz.: 13:53
Znamy termin otwarcia plaży i kąpieliska w Grodzisku!
fot. grodzisk.pl

Sporo ostatnio mówimy o grodziskich Stawach Walczewskiego. Nie powinno to jednak dziwić, bowiem regularnie napływają dobre nowiny dotyczące tego miejsca. Dziś burmistrz wyjawił nam termin otwarcia kąpieliska wraz z plażą. 

To właśnie kwestia kąpieliska budzi ogromne zainteresowanie mieszkańców, tym bardziej, że jeszcze w ubiegłym roku włodarze sugerowali, iż w grę wchodzi też opcja z kąpieliskiem na rzece Mrownie w rejonie Szpitala Zachodniego. Ostatecznie jednak zapadła decyzja o zorganizowaniu strzeżonego kąpieliska na Stawach Walczewskiego z piaszczystą plażą włącznie. – O szczegółach będziemy mówili po otrzymaniu od wykonawcy gotowego projektu – mówił nam kilka miesięcy temu burmistrz Grzegorz Bendykciński i zapowiedział, że kąpielisko wraz z plażą mają być gotowe jeszcze tego lata.

Dziś magistrat poinformował natomiast, że „pojawiły się nowe ławeczki, mostek oraz szkutnia na sprzęt pływacki. Teren pod plażę miejską jest w trakcie przygotowań”.

Postanowiliśmy dopytać burmistrza o bliższy termin otwarcia kąpieliska. – Prace trwają i sytuacja jest dynamiczna, ale szykujemy się, aby plażę i kąpielisko otworzyć podczas imprezy powitania lata, czyli Grodziskich Wianków 24 czerwca – mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński. – Zgodnie z ideą imprezy zainaugurujemy działanie kąpieliska i puścimy na nim wianki – zapowiada.

2

Dodaj Komentarz

  • Monika Wojdyla

    Super! Na to czekamy 🙂

  • Bartek

    No plaza plaza ale jej rozmiar tak samo jak i rozmiar kapieliska to jakis zart. Bedzie tak jak z rowerkami. Ludzie beda stali w kolejce az zwolni sie miejsce na plazy badz do zejscia do wody. W takim miescie plaza powinna byc duzo wieksza. Np tam gdzie znajduja sie boiska do siatkowki. Poza tym umiejscowiona jest tuz obok boiska. Ciekawe ile razy ktos z plazowiczow dostanie pilka w glowe. Za duzo rzeczy w jednym miejscu chca zmiescic. Stawy juz teraz przed otwarciem w weekend sa przepelnione a co bedzie sie dzialo tam w wakacje.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi