04 01 2017

Zmieniaj otoczenie na lepsze, zdobądź grant

04.01.2017, godz.: 17:19
Zmieniaj otoczenie na lepsze, zdobądź grant
Fot. Mat. organizatora

„Decydujesz, pomagamy” – tak brzmi nazwa ogólnopolskiego programu, w którym każdy pełnoletni członek lokalnej społeczności może powalczyć o grant w wysokości pięciu tysięcy złotych. Wystarczy mieć dobry pomysł, którzy przysłuży się otoczeniu wokół nas. 

W ramach programu firma Tesco rozda autorom najlepszych projektów – społecznikom, grupom sąsiedzkim, organizacjom pozarządowym, kołom naukowym, spółdzielniom, klubom osiedlowym itd. – aż 150 tego rodzaju stypendiów tematycznych na realizację określonych projektów.

– Celem programu jest rozwój społeczności lokalnych poprzez zjednoczenie mieszkańców polskich miast wokół wspólnego celu: poprawy jakości życia i zmiany najbliższego otoczenia na lepsze. Na potrzeby programu Polska została podzielona na 145 mikroregionów. W każdym z okręgów przyznany zostanie grant w wysokości 5 000 zł. Szerokie kryteria programu pozwalają na zgłaszanie różnorodnych przedsięwzięć od renowacji przestrzeni miejskiej, przez warsztaty edukacyjne czy działania aktywizujące dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, po wydarzenia specjalne oraz promocję zdrowego stylu życia. Ważne, by projekty były skierowane lokalnie – podkreśla organizator akcji.

Co zrobić, aby zawalczyć o grant? Najpóźniej do końca stycznia zgłosić pomysł swojego projektu poprzez formularz dostępny tutaj. Następnie komisja grantowa wybierze po trzy najlepsze projekty dla każdego ze 145 okręgów.

O tym, która organizacja otrzyma grant, decydują mieszkańcy danego mikroregionu w otwartym głosowaniu. Grant powinien zostać zrealizowany w terminie od czerwca do września 2017 roku.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi