14 02 2018

Zmiany w Karcie Dużej Rodziny. W 2018 także w wersji elektronicznej

14.02.2018, godz.: 07:50
Zmiany w Karcie Dużej Rodziny. W 2018 także w wersji elektronicznej
fot. Pixabay

Wraz z początkiem roku weszło w życie udogodnienie pozwalające korzystać z Karty Dużej Rodziny. w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych. W obiegu pozostał także dotychczasowy plastikowy nośnik.

W przypadku osób, które do 31 grudnia 2017 r. złożyły wniosek o Kartę Dużej Rodziny,  przyznanie karty elektronicznej będzie bezpłatne. – Po upływie tego czasu, jak i w przypadkach gdy od dnia 1 stycznia 2018 r. członek rodziny wielodzietnej złożył wniosek o przyznanie KDR tylko w jednej formie, a następnie po jej przyznaniu złożył wniosek o dodatkową formę Karty, do wniosku musi załączyć dowód wniesienia opłaty za dodatkową formę Karty w kwocie 9,21 zł – mówią urzędnicy.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny  mogą korzystać z obu jej form alternatywnie. Wnioskując o KDR, jest możliwe wybranie Karty w formie tradycyjnej oraz elektronicznej lub tylko jednej z tych form.

– Uwaga! Z Karty Dużej Rodziny w formie elektronicznej będą mogli skorzystać również dotychczasowi posiadacze Karty Dużej Rodziny. Wymaga to jednak złożenia wniosku, w którym należy wystąpić o przyznanie dodatkowej formy Karty Dużej Rodzinie, zaznaczając jednocześnie, o jaką formę chodzi (w tym przypadku: forma elektroniczna) – wyjaśniają pracownicy resortu pracy, rodziny i polityki społecznej.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi