27 01 2019

Zmiana organizacji ruchu na pięciu milanowskich skrzyżowaniach?

27.01.2019, godz.: 18:31
Zmiana organizacji ruchu na pięciu milanowskich skrzyżowaniach?

Milanówek zrobił być może mały krok naprzód w kwestii poprawy sytuacji komunikacyjnej w mieście i przyszłego odkorkowania jego centrum. Radni przyjęli uchwałę dotyczącą wykonania analizy organizacji ruchu na pięciu skrzyżowaniach z drogami powiatowymi. Zmiany mają poprowadzić do rozładowania zatorów w rejonie wiaduktu wzdłuż ul. Smoleńskiego.

Problem zatorów na terenie miasta budzi wśród mieszkańców Milanówka kontrowersje od wielu lat. – W związku z tym uzasadnione jest wykonanie analizy organizacji ruchu pięciu kluczowych skrzyżowań zlokalizowanych po obu stronach wiaduktu wybudowanego wzdłuż ulicy Smoleńskiego – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Powiedzmy, że chodzi o opracowanie rozwiązań dla pięciu krzyżówek: skrzyżowań ulic Dębowej z Piłsudskiego, Dębowej ze Smoleńskiego oraz Smoleńskiego z Kościelną. Skrzyżowania ulic Kościelnej i Św. Jadwigi Królowej, na którym pojazdy usiłujące wykonać manewr skrętu w lewo (z ul. Kościelnej – będącej na pierwszeństwie przejazdu w Królowej Jadwigi – ulicę podporządkowaną) tworzą zator na wiadukcie. Wreszcie zbiegu ulic Kościelnej, Piasta oraz Kościuszki – skrzyżowanie, na którym włączenie się do ruchu z ulic podporządkowanych jest bardzo utrudnione.

– Analiza przekazana powiatowi grodziskiemu pozwoli na wybór optymalnego rozwiązania komunikacyjnego, które poprawi bezpieczeństwo i usprawni przemieszczanie się pojazdów z północy na południe Milanówka – podał magistrat.

Dodajmy, że pierwotnie miała być głosowana uchwała dotycząca udzielenia 100-tysięcznej pomocy finansowej powiatowi na budowę dwóch rond: w ciągu ulic Smoleńskiego i Kościelnej oraz Smoleńskiego i Dębowej. Rajcy zdecydowali jednak, że właściwsza i tańsza (30 tys. zł) będzie wcześniejsza analiza.

1

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi