13 02 2015

Zmarł prof. Jerzy Regulski

13.02.2015, godz.: 18:08
Zmarł prof. Jerzy Regulski
fot. Wikipedia

Prof. Jerzy Regulski, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego i honorowy obywatel Podkowy Leśnej zmarł wczoraj rano w Warszawie.

Jerzy Regulski urodził się w Podkowie Leśnej. Był absolwentem Wydziału Inżynierii Politechniki Warszawskiej, natomiast na Wydziale Architektury tej samej uczelni zyskał doktorat i habilitację. Był inicjatorem i organizatorem badań nad odbudową samorządu terytorialnego w latach 1981–1988 r., a także współprzewodniczącym zespołu ds. samorządu terytorialnego podczas rozmów Okrągłego Stołu. W latach 1992–1997 pełnił funkcję przedstawiciela Polski przy Radzie Europy.

W latach 1998–1999 był przewodniczącym Rady ds. Reform Ustrojowych Państwa, a następnie członkiem Narodowej Rady Integracji Europejskiej. Regulski uczestniczył także w pracach nad reformami samorządowymi w wielu krajach Europy i Azji, a także był ekspertem Banku Światowego.

Uniwersytet Roskilde w Danii oraz Uniwersytet Łódzki przyznali mu tytuł doktora honoris causa. Odznaczono go Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

W ostatnim czasie Jerzy Regulski był doradcą społecznym prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Za kontynuację tradycji obywatelskiej aktywności przekazywanej na rzecz społeczności podkowiańskiej prof. Regulskiemu przyznano tytuł Honorowego Obywatela Podkowy Leśnej.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi