12 09 2018

Złóż propozycje do budżetu obywatelskiego

12.09.2018, godz.: 13:05
Złóż propozycje do budżetu obywatelskiego
fot. podkowalesna.pl

Podkowa Leśna przystępuje do czwartej odsłony budżetu obywatelskiego, w ramach którego powstaną co najmniej dwie inwestycje w 2019 roku. Magistrat rozpoczął właśnie nabór propozycji od mieszkańców.

Budżet partycypacyjny to mechanizm, w którym każda mieszkanka i każdy mieszkaniec miasta decyduje o tym, w jaki sposób wydawać część budżetu miejskiego lub gminnego. Ostatnio coraz więcej samorządów decyduje się na podobne rozwiązanie. Jego wprowadzenie nie jest prawnie skomplikowane i zależy głównie od chęci lokalnych władz. Toteż funkcjonuje nie tylko w Podkowie, lecz także w Milanówku.

– Wnioski mogą zgłaszać zarówno osoby fizyczne, jak i instytucje. Należy je składać w Sekretariacie Urzędu Miasta Podkowa Leśna lub wysłać pocztą w terminie do dnia 30 września. Można je również przesyłać drogą elektroniczną na adres: urzadmiasta@podkowalesna.pl. Każdy wniosek powinien zawierać nazwę zadania, jego krótką charakterystykę, uzasadnienie realizacji oraz w miarę możliwości szacunkowy koszt – poinformował podkowiański magistrat.

– Propozycje i sugestie Mieszkańców zostaną przeanalizowane pod kątem celowości oraz możliwości ich zrealizowania. Złożenie wniosku nie oznacza automatycznego uwzględnienia proponowanych wydatków w projekcie budżetu – dodał.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi