18 01 2018

„Zebra” na Kościuszki – będzie czy nie?

18.01.2018, godz.: 17:03
„Zebra” na Kościuszki – będzie czy nie?
fot. Archiwum

Ul. Kościuszki w Grodzisku jest jedną bardziej ruchliwych dróg w mieście – zarówno pod względem ruchu kołowego, jak i pieszego. Mimo wszystko mieszkańcy od dawna przechodzą tamtędy „na dziko”. Po raz kolejny powraca temat przejścia dla pieszych w newralgicznym miejscu. Grodziski magistrat zapowiada, że podejmie kolejną próbę porozumienia się w tej kwestii z nadrzędnym w tej sprawie powiatowym działem komunikacji.

O sprawie pisaliśmy już kilkanaście miesięcy temu. Wówczas grodziscy drogowcy wyjaśniali, że wykonany został projekt nowej organizacji ruchu uwzględniający przejście na Kościuszki. Szkopuł w tym, że takie opracowanie musi zyskać aprobatę wydziału komunikacji w starostwie powiatowym, a takowego do tej pory nie ma.

A „dziki” ruch pieszy przez jezdnię przybrał w tym czasie na intensywności. Przechodzi tamtędy wielu mieszkańców udających się do tamtejszego baru, a także młodzież szkolna. A ruch będzie jeszcze większy po otwarciu willi Niespodzianka

– Problem braku „zebry” w tym miejscu regularnie powraca do urzędu. Wiosną po raz kolejny postaramy się go rozwiązać. Przygotujemy pełną dokumentację z projektem nowej organizacji ruchu oraz wyczerpującym uzasadnieniem, dlaczego przejście dla pieszych jest tam potrzebne. A że jest potrzebne, widzimy gołym okiem. Mamy nadzieję, że tym razem przekonamy do tego rozwiązania powiatowy wydział komunikacji wówczas prawdopodobnie wiosną wymalowalibyśmy pasy. Przy sporządzaniu projektu musimy jednak pamiętać, by przejście było umieszczone w przemyślany sposób, także blisko latarni – podkreśla Leszek Szczepaniak, naczelnik wydziału zarządzania drogami gminnymi w Grodzisku.

3

Dodaj Komentarz

 • adamos

  wielu mieszkańców przechodzi tamtędy do BARU ????? do baru ???? w centrum jedyny bar to chyba stara pijalnia piwa ( grzecznie napisane) na Harcerskiej. Trudno nazwać kebaba barem:):) trudno nazwać pizzerie barem…. i raczej restauracja w CK to nie BAR więc gdzie ci wszyscy mieszkańcy tak idą??
  Owszem dzieciaki ze szkoły skracają sobie drogę i wcale mnie to nie dziwi. Nawet dzieciom nie chce się iść do świateł albo do Kierlańczyków…. ale czy to jest bezpieczne miejsce na przejście ciężko powiedzieć ja był bym na NIE.

  • Ernest

   Bar Mleczny, pewnie o ten chodziło, chociaż wydaje mi się, że więcej osób przechodzi tam do lecznicy stomatologicznej, która się nam tu na głównej stronie tak mocno reklamuje.

   • adamos

    Ernest a tak bez jaj gdzie tam jest bar mleczny :):) poważnie pytam. Bar mleczny to jest kolo LO 🙂

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi