05 12 2017

(Zbyt) wysokie ceny za projekty grodziskich ulic

05.12.2017, godz.: 11:06
(Zbyt) wysokie ceny za projekty grodziskich ulic
fot. GrodziskNews

Sześć firm złożyło oferty dotyczące wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowych do przebudowy ulic Jesionowej i Buczynowej w Grodzisku. Wszystkie propozycje przekraczały jednak budżet założony na to zadanie przez magistrat. Niektóre bardzo znacząco.

Przypomnijmy, że według przetargu miasto zarezerwowało na ten cel kwotę 49,2 tys. zł i według pierwotnych założeń dokumentacja miałaby uwzględniać nie tylko projekty przebudowy ulic Jesionowej i Buczynowej, lecz także Klonowej. Później magistrat okroił specyfikację zamówienia do dwóch pierwszych dróg. Zapewne po to, by między innymi ograniczyć koszty wykonania.

Tak czy owak propozycje firm projektowych przekraczają budżet zakładany przez miasto. Najniszą ofertę – opiewającą na 66 tys. zł – złożyła pracownia Droga Polska Przemysław Franselau Projektowanie, Nadzór, Wykonawstwo z Bisztynka. Najwięcej za projekty zażyczyła sobie natomiast firma Sigma Transfer z Tomaszkowa – ponad 201 tys. zł.

Pozostałe cztery propozycje także znacznie przekraczały grodziski budżet. Wiele wskazuje więc na to, że przetarg zostanie ogłoszony jeszcze raz.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi