12 02 2019

Zbyt drogo za odbiór śmieci w Milanówku? Na razie na starych zasadach

12.02.2019, godz.: 11:05
Zbyt drogo za odbiór śmieci w Milanówku? Na razie na starych zasadach
fot. GrodziskNews

Do końca marca w Milanówku obowiązywać będą dotychczasowe zasady segregacji i odbioru odpadów. Miasto jest jednak w trakcie poszukiwań firmy, która będzie odbierać śmieci od mieszkańców według nowych regulacji.

Dotychczas odpady segregowane były na 3 frakcje, obecnie nałożono wymóg segregacji na 5 frakcji, co powoduje podniesienie kosztu odbioru odpadów. Ponadto można się spodziewać podwyżek cen także w Milanówku ze względu na sytuację śmieciową na Mazowszu: likwidacja wysypisk spowodowała, że firmy stające do przetargów muszą oferować dużo wyższe ceny za wywóz odpadów. A przepisy ustawy mówią, iż gminy nie mogą z własnej kieszeni dopłacać za odbiór śmieci.

Ponadto jedyna oferta, jaką Milanówek otrzymał w przetargu na odbiór śmieci do końca 2019 roku o prawie 800 tysięcy złotych przekracza kwotę założoną na ten cel w budżecie miasta. Złożyła ją firma Eko-Hetman – ta sama, która obecnie obsługuje system śmieciowy w Milanówku.

Miasto było gotowe wydać 1,4 mln zł, podczas gdy oferent zażyczył sobie 2,2 mln, bez tysiąca złotych. Co dalej zrobi w tej sytuacji miasto? Będziemy o tym informować, tymczasem wiadomo że do końca marca obowiązywać będą dotychczasowe zasady.

Harmonogram dostępny tutaj. 

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi