04 05 2018

Zbiórka wielkogabarytów i elektroodpadów

04.05.2018, godz.: 12:45
Zbiórka wielkogabarytów i elektroodpadów
Fot. Pixabay

Baranowska gmina poinformowała o właśnie o czerwcowej zbiórce odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektronicznego.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nie może być wyrzucany jak zwykłe śmieci, ponieważ zawiera trujące substancje. Wymaga on specjalistycznej utylizacji, aby nie zanieczyszczał środowisk. Następnie jest poddawany recyclingowi i wykorzystywany m.in. do produkcji nowych sprzętów. Do elektrośmieci zaliczamy popsute, nieużywane i niepotrzebne komputery, telefony, pralki, lodówki itp. Natomiast odpady wielkogabarytowe to problematyczne (ze względu na duży rozmiar) przedmioty np. stare kanapy, fotele, szafy, dywany, drzwi czy okna.

Właśnie takie problematyczne odpady będą w czerwcu odbierane od mieszkańców baranowskiej gminy. W dniach 18–22 czerwca na drogach pojawi się specjalny wóz do mobilnej zbiórki takich odpadów. Każdego dnia zbiórka będzie się rozpoczynać o godz. 6.30. Odpady, których będziemy chcieli się pozbyć powinny zostać wystawione przy drodze, ale w taki sposób, aby nie utrudniały ruchu drogowego.

Szczegóły dotyczące zbiórki są dostępne na plakacie zamieszczonym poniżej.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi