14 05 2015

W sobotę kolejna zbiórka elektrośmieci

14.05.2015, godz.: 17:32
W sobotę kolejna zbiórka elektrośmieci
fot. mos.gov.pl

Od 18 kwietnia w powiecie grodziskim prowadzona jest zbiórka elektrośmieci. Odpady zbierano już m.in. w Makówce, Czarnym Lesie, Opypach i Kałęczynie. W maju zbiórka obejmie kolejne miejscowości.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nie może być wyrzucany jak zwykłe śmieci, ponieważ zawiera trujące substancje. Wymaga on specjalistycznej utylizacji, aby nie zanieczyszczał środowiska. Następnie jest poddawany recyklingowi i wykorzystywany m.in. do produkcji nowych sprzętów. Do elektrośmieci zaliczamy popsute, nieużywane i niepotrzebne komputery, telefony, pralki, lodówki i tym podobne przedmioty.

Okazją do „bezbolesnego” pozbycia się takich sprzętów są specjalne zbiórki co jakiś czas organizowane na terenie gminy. Skorzystać z niej mogli w ostatnim czasie mieszkańcy Władkowa, Janinowa, Mościsk i Kałęczyna, natomiast 16 maja firma Terra Recycling przeprowadzi kolejną zbiórkę. Tego dnia punkty zbiórki pojawią się we wsi Szczęsne, Urszulinie, Maryninie, Kadach i Kozerkach. Tydzień później wyrzucić zbędny sprzęt AGD/RTV będą mogli mieszkańcy m.in, Książenic, czy Izdebna Kościelnego.

Szczegółowy harmonogram zbiórek jest dostępny TUTAJ.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi