28 05 2019

Zawyją syreny alarmowe

28.05.2019, godz.: 07:35
Zawyją syreny alarmowe
Fot. Pixabay

Dziś zarówno w naszym regionie, jak i w całym województwie wybrzmią syreny alarmowe informujące o zagrożeniach.

Konieczność przeprowadzenia takich działań wynika wprost z zarządzenia wojewody mazowieckiego, który wykonanie ćwiczeń zlecił jednostkom działającym na terenie nie tylko Grodziska, lecz także innych miast w obrębie województwa. Takie ćwiczenia już były przeprowadzane kilkukrotnie, a 28 maja zostaną powtórzone.

– Informujemy, że w dniu 28 maja 2019 r. odbędą się ćwiczenia pod kryptonimem RENEGADE-SAREX-19, w ramach których przeprowadzony zostanie trening systemu ostrzegania ludności cywilnej o zagrożeniach uderzeniami z powietrza. W godzinach od 8.00 do 18.00 podczas ćwiczenia przewiduje się uruchomienie syren alarmowych na terenie powiatu grodziskiego – poinformowało Starostwo Powiatu Grodziskiego.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi