07 11 2017

Zawodnicy UKS Budo Grodzisk na medal w Bytomiu

07.11.2017, godz.: 11:16
Zawodnicy UKS Budo Grodzisk na medal w Bytomiu
fot. UKS Budo Grodzisk Maz.

W ten weekend czterech reprezentantów UKS Budo Grodzisk Mazowiecki wzięło udział w I Otwartych Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu Ne-Waza No Gi organizowanych przez Polski Związek Ju-Jitsu. Dwaj zajęli pierwsze i drugie miejsce, dwaj kolejni również zaprezentowali się przyzwoicie.

Zawody odbyły się w Bytomiu na hali GKS-u Czarni Bytom i przyciągnęły wielu zawodników z całej Polski.Ne-Waza No Gi jest nową formułą rywalizacji sportowej wprowadzoną do programu zawodów PZJJ i od tradycyjnej, rozgrywanej od wielu lat Ne-Waza różni się brakiem kimona, przez co bardziej podobna jest do zapasów.

Walka w tej formule walki opiera się na chwytach i trwa dla seniorów jedną sześciominutową rundę. Zawodnicy mogą wygrać na punkty, które` dostają za takie akcje techniczne, jak rzuty oraz przejścia i przetoczenia w parterze. Istniej również możliwość zwycięstwa przed czasem, kiedy to jeden z zawodników zmusi swojego przeciwnika do poddania za pomocą dźwigni na rękę lub nogę albo duszenia.

Doskonale w tej formule odnaleźli się reprezentanci grodziskiego klubu UKS Budo. Jakub Cegiełko zajął pierwsze miejsce w kategorii seniorów do 62kg, zaś Ernest Pokropek był drugi w kategorii do lat 21 w wadze 94kg. A to nie koniec. Adam Boniecki zajął IV miejsce w kategorii seniorów do-94kg, a Marcin Gromadowski odpadł w repasażach kategorii seniorskiej do 77kg.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi