20 08 2018

Zatrzymany za włamania do samochodów, narkotyki i podrobienie umowy

20.08.2018, godz.: 09:48
Zatrzymany za włamania do samochodów, narkotyki i podrobienie umowy
Fot. KPP Grodzisk Maz.

24-letni mężczyzny został zatrzymany przez grodziskich policjantów za włamania do pojazdów. Mężczyzna usłyszał również zarzuty za podrobienie umowy najmu i posiadanie narkotyków.

W nocy z 10 na 11 sierpnia do grodziskiej komendy zadzwoniła osoba, która zauważyła na jednej z grodziskich ulic mężczyznę z zakrytą twarzą, który zaglądał do jednego z pojazdów. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy, ale gdy ci dojechali na miejsce nie zauważyli podejrzanego. Jednak kilka ulic dalej zauważyli busa, którego kierowca na widok radiowozu skręcał w boczne uliczki ewidentnie chcąc uniknąć kontroli. Mundurowi szybko zatrzymali volkswagena.

Kierowca podczas kontroli próbował ukryć część odzieży, którą wcześniej miał na głowie. Policjanci zauważyli, że w pojeździe są wyłamane zamki, a auto nie należy do kierowcy. Dodatkowo w samochodzie znaleźli przedmioty mogące służyć do dokonywania włamań, a także narzędzia budowlane i rower. Kierowca miał przy sobie dwa opakowania z mefedronem. Policjanci zabezpieczyli wszystkie przedmioty, a 24-latka zatrzymali.

Policjanci ustalili, że Michał B. może być sprawcą innych przestępstw w tym samym czasie i okolicy. W następnych dniach do grodziskiej komendy zgłaszali się właściciele trzech innych pojazdów: fiata, volkswagena i forda, z których zostały skradzione różne przedmioty. Zatrzymany również jest podejrzany o podrobienie umowy najmu.

24-latek usłyszał sześć zarzutów, ale funkcjonariusze sprawdzają czy to jedyne przestępstwa jakich się dopuścił Michał B. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.


Fot. KPP Grodzisk Maz.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi