08 11 2018

Zatrzymany za kradzieże rowerów i posiadanie narkotyków

08.11.2018, godz.: 13:03
Zatrzymany za kradzieże rowerów i posiadanie narkotyków
fot. KPP Grodzisk

Grodziscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów. 35-letni Maciej N. przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze. Dodatkowo odpowie za posiadanie marihuany.

Grodziscy kryminalni prowadzili w ostatnich tygodniach czynności dochodzeniowe mające na celu wykrycie sprawców kradzieży rowerów na terenie powiatu. Jednoślady ginęły głównie ze stojaków w okolicach dworców kolejowych, a także szkół i posesji.

Ustalenia doprowadziły policjantów do 35-letniego Macieja N., mieszkańca sąsiedniego powiatu. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania podejrzanego znaleźli przy nim torebkę z marihuaną.

– Dzięki dalszym czynnościom śledczych w sprawie kradzieży rowerów ustalone zostało, że od sierpnia br. 35-latek na terenie powiatu grodziskiego mógł ukraść cztery rowery o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych. Mężczyzna „działał” głównie w okolicach dworców PKP w Grodzisku Maz. i Międzyborowie, przecinając słabsze linki zabezpieczające jednoślady. Maciej N. usłyszał 4 zarzuty kradzieży oraz zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do wszystkich czynów i dobrowolnie poddał karze wykonywania prac społecznych przez prawie 2 lata – poinformowała grodziska komenda powiatowa.

Jednocześnie policjanci przypominają o właściwym zabezpieczaniu rowerów. Wszak to okazja czyni złodzieja. Jeśli będziemy świadkami próby kradzieży, lub podejrzanych sytuacji również reagujmy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi