02 09 2017

Zatrzymany z ponad 12 kilogramami kokainy na autostradzie A2

02.09.2017, godz.: 12:56
Zatrzymany z ponad 12 kilogramami kokainy na autostradzie A2
fot. nadwislanski.strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kilka dni temu na autostradzie A2 obywatela Litwy, który przewoził w samochodzie – bagatela – ponad 12,5 kilograma kokainy. Rynkową wartość narkotyków szacuje się na pięć milionów złotych.

Pogranicznicy udaremnili przewóz kokainy przez terytorium Polski 26 sierpnia. Wówczas to zatrzymali na autostradzie w powiecie pruszkowskim osobowy mercedes prowadzony przez obywatela Litwy Grigorija L. Szybko okazało się, że mężczyzna przewoził w nim paczki z kokainą, a łączna waga narkotyków przekraczała 12,5 kg. W aucie znajdowały się specjalnie skonstruowane skrytki.

Grigorij L. został zatrzymany i usłyszał już prokuratorski zarzut przewozu znacznej ilości środków odurzających w postaci kokainy przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Rynkową wartość narkotyków oszacowano na pięć milionów złotych.

Dalsze śledztwo w tej sprawie prowadzą wspólnie warszawska prokuratura okręgowa oraz Nadwiślański i Nadbużański Oddział Straży Granicznej.

fot. nadwislanski.strazgraniczna.pl

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi