15 05 2018

Zatrzymani za usiłowanie rozboju. Grozi im 12 lat więzienia

15.05.2018, godz.: 11:42
Zatrzymani za usiłowanie rozboju. Grozi im 12 lat więzienia
fot. KPP Grodzisk

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za usiłowanie rozboju na 18-latku. Zażądali od poszkodowanego, aby oddał rower, a gdy odmówił – został pobity. Kacper W.,Damian G. i Grzegorz P. decyzją sądu trafili do aresztu na 3 miesiące.

Zdarzenia, o których mowa rozegrały się w piątkowy wieczór. Przed godz. 22.00 wezwano policję w okolicę dworca PKP, miało tam dojść do bójki. Funkcjonariusze zastali na miejscu świadków zdarzenia, jak również poszkodowanego 18-latka. Z ich relacji wynikało, że trzech napastników zażądało od chłopaka oddania roweru, a gdy odmówił, został zrzucony z pojazdu i pobity.

Funkcjonariusze ruszyli na poszukiwania sprawców. Pomogły w tym nagrania z kamer monitoringu, na których rozpoznali rozpoznali trzech mężczyzn, znanych im z innych interwencji. Natychmiast pojechali do domu jednego z nich, gdzie zastali całą podejrzaną trójkę. 19-latek, 23-latek i 24–latek zostali zatrzymani. Przy jednym z nich policjanci znaleźli dowód osobisty innej osoby.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Kacper W., Damian G. i Grzegorz P. usłyszeli zarzut wspólnego usiłowania rozboju, za co grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydowało o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące.

– Podczas prowadzonych czynności policjanci wydziału dochodzeniowo- śledczego ustalili, że na miejscu zdarzenia mógł być jeszcze inny pokrzywdzony mężczyzna. Osoba widoczna na monitoringu, wobec której zatrzymani także mogli użyć siły, nie została jeszcze ustalona. Prosimy o zgłoszenie się do grodziskiej komendy mężczyzny, który 11 maja przed 22.00 w okolicy przystanku autobusowego na ul. 1 Maja próbował pomóc pokrzywdzonemu – zaapelowała grodziska policja.

fot. KPP Grodzisk

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi