20 09 2018

Zatrzymani za kradzież roweru miejskiego

20.09.2018, godz.: 13:17
Zatrzymani za kradzież roweru miejskiego
Fot. KPP Grodzisk Maz.

Policjanci zatrzymali małżeństwo podejrzane o kradzież roweru miejskiego w Podkowie Leśnej. Wytypować podejrzanych pomógł system zabezpieczający jednośladu, który wysyłał sygnał z lokalizacją.

Jeden z pracowników podkowiańskiego magistratu zgłosił kradzież roweru miejskiego. Grodziscy policjanci przez kilka dni poszukiwali pojazdu. W trakcie działań mundurowi przeanalizowali dane z systemu zabezpieczającego rower. Sygnał wskazywał jedną z posesji.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali małżeństwo – 68-letniego mężczyznę i 59-letnią kobietę. Na posesji nie było poszukiwanego roweru, ale małżeństwo zostało zatrzymane do wyjaśnienia.

– Podczas dalszych czynności kobieta i mężczyzna przyznali się do zabrania pojazdu z ulicy w Podkowie Leśnej i usunięcia blokady koła, a następnie porzucenia roweru. 68-latka i 59–latek usłyszeli już zarzuty wspólnego dokonania kradzieży. Oboje przyznali się do przestępstwa i dobrowolnie poddali karom – informują grodziscy policjanci.

Za kradzież można na pięć lat trafić do więzienia.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi