17 09 2019

Zatrzymani na gorącym uczynku za kradzieże

17.09.2019, godz.: 11:27
Zatrzymani na gorącym uczynku za kradzieże
fot. KPP Pruszków

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn pod zarzutem kradzieży części samochodowych w Nadarzynie. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku.

Do zatrzymania doszło po wcześniej pracy policjantów dotyczącej zgłoszenia kilku kradzieży części samochodowych z posesji w Nadarzynie. Policjanci z tamtejszego komisariatu wspomagani przez pruszkowską patrolówkę rozpoczęli obserwację terenu.

Wkrótce spostrzegli jak jeden z mężczyzn przy użyciu piły spalinowej demontuje części samochodowe, a drugi „pakuje” je na taczkę i wywozi do samochodu dostawczego. Policjanci natychmiast interweniowali i zatrzymali mężczyzn na „gorącym” uczynku.

W trakcie czynności policjanci przeszukali pojazd, w którym ujawnili kilkanaście elementów karoserii pojazdów takich jak pokrywy silnika i komplety drzwi, które zostały zabezpieczone. Dalsze czynności prowadzone w tej sprawie wykazały, że 45 i 37 latek „odwiedzili” posesję kilkakrotnie i za każdym razem ich łupem padały elementy samochodowe, które sprzedawali na złom. Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę 24 tysięcy złotych – poinformowała pruszkowska komenda powiatowa.

Mężczyźni trafili do aresztu, a policjanci postawili im zarzuty kradzieży, za co grozi pięć lat pozbawienia wolności. Skradzione przedmioty wróciły do właściciela.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata