10 11 2017

Zatrzymali pijanego obywatela Ukrainy. Odpowie za próbę wręczenia łapówki

10.11.2017, godz.: 19:31
Zatrzymali pijanego obywatela Ukrainy. Odpowie za próbę wręczenia łapówki
fot. Policja

45-letni obywatel Ukrainy odpowie za próbę wręczenia łapówki policjantowi w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyźnie grozi teraz nawet osiem lat więzienia.

Zaczęło się od zgłoszenia do oficera dyżurnego komisariatu w Błoniu. Załoga pogotowia ratunkowego zawiadamiała o pijanym mężczyźnie, który odmówił udzielenia mu pomocy medycznej, a jego stan nietrzeźwości może być zarówno dla niego samego, jak i dla otoczenia. Na miejsce udała się załoga patrolowa, która potwierdziła, iż stan upojenia mężczyzny może zagrażać życiu lub zdrowiu jego albo innych osób.

Postanowili doprowadzić go do wytrzeźwienia. W tym celu najpierw przetransportowali 45-latka do komisariatu. Wtedy okazało się, że mężczyzna jest obywatelem Ukrainy. W trakcie ustalania, czy mężczyzna przebywa w Polsce legalnie, oficer dyżurny miał usłyszeć od 45-latka obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

– Policjant za wypuszczenie go z jednostki, miał otrzymać „parę złotych”. Gdy 45-latek wytrzeźwiał, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za popełnienie tego przestępstwa, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – podała komenda powiatowa policji z powiatu warszawskiego zachodniego.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi