12 03 2015

Zaszczep psa na koszt gminy

12.03.2015, godz.: 16:18
Zaszczep psa na koszt gminy
fot. Pixabay

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku grodziska gmina zadba o bezpłatne szczepienie psów przeciwko wściekliźnie. Na razie jest na etapie poszukiwania weterynarzy, którzy zajmą się szczepieniem czworonogów.

Koszt szczepionek w całości pokryje samorządowy budżet. Warunki skorzystania z nich są dwa: właściciel czworonoga musi być mieszkańcem gminy i regularnie płacić podatki za psa, co potwierdzić podpisując przed szczepieniem stosowne oświadczenie.

W mieście psy będą szczepione w gabinetach weterynaryjnych, na wsiach w zorganizowanych punktach. W przypadku mniejszych miejscowości właściciel czworonoga zgłosi chęć zaszczepienia sołtysowi i uzgodni z nim konkretny termin. Na wsiach o dacie wizyty weterynarza w danym punkcie szczepień będą również informować specjalnie przygotowane plakaty.

– Szacujemy, że zaszczepionych zostanie około dwóch tysięcy psów z terenu naszej gminy. Kontynuujemy w ten sposób program finansowania szczepień dla zwierząt trwający już ponad 20 lat – mówią pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska w grodziskim magistracie.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata