15 05 2019

Zarekwirowali ponad 10 tys. podrobionych zabawek

15.05.2019, godz.: 12:55
Zarekwirowali ponad 10 tys. podrobionych zabawek
Fot. www.gov.pl/web/kas

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Wólce Kosowskiej skonfiskowali ponad 10 tys. podrobionych zabawek. Ich wartość rynkową oszacowano na 750 tys. zł.

Podczas kontroli jednej z hal w Wólce Kosowskiej funkcjonariusze KAS zobaczyli, że w trzech punktach są oferowane zabawki z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Ekspertyza przeprowadzona przez przedstawicieli firm będących właścicielami praw do chronionych znaków potwierdziła, że zostały one naniesione na zabawki nielegalnie. Zarekwirowano więc te podróbki – łącznie było ich ponad 10 tys. sztuk.

Ponadto według ustaleń KAS, firmy te sprzedawały klientom zabawki bez wystawiania dokumentów księgowych. Według wstępnych ustaleń, w ten sposób przedsiębiorcy zaniżyli swoje dochody o około 3 mln zł.

– Zostały sporządzone wnioski o ściganie i ukaranie właścicieli stoisk, którzy oferowali do sprzedaży podrobione towary – Ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje za to karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto za nierzetelne prowadzenie ksiąg podatkowych, przeciwko nieuczciwym przedsiębiorcom zostały wszczęte postępowania karne skarbowe. Właścicielom firm grożą kary wysokiej grzywny – poinformowała KAS.

Fot. www.gov.pl/web/kas

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi