22 02 2019

Zapisz się na Podkowiańską Dychę

22.02.2019, godz.: 17:26
Zapisz się na Podkowiańską Dychę
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Miłośnicy biegania i zdrowego trybu życia mogą zarezerwować sobie czas na 26 maja. Tego dnia odbędzie się już siódma edycja Podkowiańskiej Dychy. Zapisy do biegów na poszczególnych konkurencjach już trwają. A patronem medialnym po raz kolejny jest GrodziskNews.pl. 

Impreza organizowana w maju przez Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe stała się już tradycją dobrze znaną zarówno przez mieszkańców, jak i biegaczy z innych regionów polski. Szczegółowa trasa biegu głównego (10 km) oraz wyścigów towarzyszących jest jeszcze przez organizatorów ustalana. Przebieg poznamy w marcu.

Nie zabraknie jednak biegów dla dzieci i młodzieży na dystansach 400 metrów i 800 metrów. Ważnym elementem sportowej rywalizacji, podobnie jak przed rokiem, będzie „Bieg bez barier” na 3 km. Przeznaczony będzie dla osób zarówno o ograniczonej mobilności, jak i tych w pełni sprawnych, które na co dzień nie praktykują aktywności fizycznej. Na tym samym dystansie odbędą się również zawody Nordic Walking.

Tradycyjnie już rywalizacji na dystansach towarzyszyć będą atrakcje w specjalnie rozstawionym Miasteczku Biegowym ulokowanym w pobliżu startu. A zadbają o nie firmy i instytucje zaprzyjaźnione z Podkowiańską Dychą.

Bardzo istotny będzie też aspekt charytatywny wydarzenia. – W tegorocznej edycji imprezy współpracujemy z Fundacją SONI, której misją jest wzmacnianie pozycji osób niepełnosprawnych intelektualnie poprzez włączanie ich do sportu powszechnego i wyczynowego i pokazanie światu, że są zdolni do ciężkiej pracy i osiągania ponadprzeciętnych wyników – podkreślają organizatorzy. – Na tegorocznej Dysze zbieramy środki, które pozwolą Sportowcom z Zespołem Downa wyjechać na lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy – dodają.

Szczegółowe informacje na temat zapisów znajdują się tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi