04 05 2018

Załapali złodzieja dzięki nagraniom z monitoringu

04.05.2018, godz.: 08:37
Załapali złodzieja dzięki nagraniom z monitoringu
Fot. Wikipedia

Milanowscy strażnicy miejscy ujęli młodego mężczyznę, który ukradł rower o wartości około 2 tys. zł. Złodziej został zatrzymany dzięki kamerom monitoringu.

Do siedziby straży miejskiej zgłosił się mężczyzna, który poinformował ich, że ktoś przy ul. Żabie Oczko między godzinami 15.15 a 17.00 ukradł mu nowy rower. Jego wartość wycenił na około 2 tys. zł.  Strażnicy rozpoczęli więc analizę nagrań z miejskiego monitoringu.

Okazało się, że około godz. 15.55 ktoś poruszał się właśnie takim rowerem ulicą Żabie Oczko w kierunku ul. Słowackiego i skręcił w stronę ul. Ludnej. Dzięki zapisowi wideo udało się ustalić sprawcę – to był młody mężczyzna, który miał już konflikty z prawem i jest dobrze znany strażnikom.

Materiał ten przekazano policji, aby rozpocząć poszukiwania sprawcy. Około godz. 19.45 operator monitoringu zauważył podejrzanego na ul. Piłsudskiego w pobliżu sklepu „Żabka”. Informację natychmiast przekazał dyżurnemu, który po odebraniu zgłoszenia samodzielnie ujął złodzieja.

Młody mężczyzna przyznał się winy. W jego plecaku znaleziono części rowerowe, a podczas późniejszych czynności prowadzonych wspólnie z policją, na jego posesji znaleziono kompletną ramę i osprzęt skradzionego roweru.

Zatrzymany odpowie za kradzież.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi