04 12 2017

Zagrali dla „Górala”, czyli piłkarski turniej dobrych serc [FOTO]

04.12.2017, godz.: 19:30
Zagrali dla „Górala”, czyli piłkarski turniej dobrych serc [FOTO]
Fot, Marcin Masalski

Sobota upłynęła w Grodzisku pod znakiem piłkarskich emocji i to tym większych, że turniej halowy rozgrywano w szczytnym celu – by pomóc policjantowi cierpiącemu na ciężką chorobę nowotworową.

Grodziskie turnieje charytatywne w piłce halowej organizowane są regularnie od kilku lat. W sobotę odbyła się szósta odsłona wydarzenia. Celem była pomoc funkcjonariuszowi jednostek antyterrorystycznych starszemu aspirantowi Jackowi Kurzei. Policjant nazywany przez kolegów „Góralem” zatrzymywał najgroźniejszych przestępców, brał udział w najtrudniejszych operacjach antyterrorystycznych, był na misji w Kosowie. Dziś sam potrzebuje pomocy w walce z ciężką chorobą. Cierpi na nowotwór żołądka z przerzutami do kości, a jedyną szansą dla pana Jacka jest kosztowna terapia w niemieckiej klinice.

Turniej w Grodzisku tę szansę istotnie przybliżył. Do hali przy ul. Westfala przybyły licznie gwiazdy, które ściągnęły zainteresowanie mieszkańców, a ci chętnie brali udział w wydarzeniach towarzyszących turniejowi, loteriach fantowych, licytacjach cennych przedmiotów. Nie brakowało występów, zabaw i konkursów dla dzieci. Duża liczba osób na trybunach przełożyła się z kolei na dobry poziom boiskowej rywalizacji.

Głównym punktem turnieju był mecz drużyny Gwiazd Disco Polo przeciwko zespołowi Gwiazd Pop i Celebrytów zakończony wynikiem 2:3. – Wprawdzie w turnieju nie chodził o wynik sportowy, ale  wartym wzmianki jest bardzo udany występ bialskiej drużyny, która w zmaganiach piłkarskich zajęła drugie miejsce, przegrywając pechowo w finale z reprezentacją Komendy Głównej Policji 0:1. Dobra gra bialskich piłkarzy została uhonorowana dwoma indywidualnymi nagrodami dla najlepszego strzelca turnieju i najlepszego bramkarza – podsumowują organizatorzy turnieju.

W imprezie wzięło udział wiele znanych osobistości m.in. Andrzej Strejlau, Tomasz Oświęciński, Patrycja Kazadi, czy Michał Wiśniewski. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez Marcina Masalskiego.

Fot. Marcin Masalski

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi