08 05 2018

Zagłosuj i pomóż zorganizować ciekawe inicjatywy dla mieszkańców

08.05.2018, godz.: 16:59
Zagłosuj i pomóż zorganizować ciekawe inicjatywy dla mieszkańców
fot. Pixabay

Dwa projekty z naszego regionu walczą granty na organizację ciekawych inicjatyw dla mieszkańców. Chodzi o szóstą edycję imprezy „Biegam bo lubię” w Książenicach, a także organizację strefy aktywności artystycznej na terenie milanowskiego basenu. O tym, czy się uda, zdecydują mieszkańcy w głosowaniu.

– Celem programu jest rozwój społeczności lokalnych poprzez zjednoczenie mieszkańców polskich miast wokół wspólnego celu: poprawy jakości życia i zmiany najbliższego otoczenia na lepsze. Na potrzeby programu Polska została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z okręgów przyznany zostanie grant w wysokości 5 000 zł. Szerokie kryteria programu pozwalają na zgłaszanie różnorodnych przedsięwzięć od renowacji przestrzeni miejskiej, przez warsztaty edukacyjne czy działania aktywizujące dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, po wydarzenia specjalne oraz promocję zdrowego stylu życia. Ważne, by projekty były skierowane lokalnie – podkreśla organizator akcji.

Do etapu głosowania, które potrwa od 7 maja do 4 czerwca włącznie zakwalifikowały się dwa projekty z naszego powiatu. Pierwszy to wsparcie szóstej już odsłony biegu charytatywnego w Książeniach. Podczas biegu będą zbierane pieniądze na pomoc dla niepełnosprawnego dziecka z okolicy. Projekt promuje dobroczynność i wspieranie osób niepełnosprawnych połączone z aktywnością fizyczną i zdrowym stylem życia. Integruje społeczność lokalną wokół wspólnych celów i aktywności angażując ją we współorganizację i uczestnictwo w projekcie, co sprzyja budowaniu więzi międzyludzkich i wzbogaca wrażliwość.

Drugi projekt zgłosiło Milanowskie Centrum Kultury. Dzięki grantowi MCK chciałoby zorganizować strefę aktywności artystycznej na trenie dawnego basenu miejskiego. Strefa będzie wspomagała rozwój psychoruchowy, manualny oraz społeczny. Będą to warsztaty, animacje, zajęcia i inne formy ekspresji artystycznej.

Aby się udało, potrzebne są nasze głosy. Jak głosować? – Głosowanie na najlepsze lokalne inicjatywy odbywa się wszystkich sklepach Tesco w Polsce w dniach 07.05–04.06.2018 r. W tych dniach klienci Tesco za każdy dokonane zakupy otrzymują żeton uprawniający do głosowania. W każdym sklepie znajdują się specjalne urny do głosowania na trzy lokalne projekty. Klienci, wrzucając żeton do odpowiedniej przegrody, decydują o tym, kto otrzyma grant za I, II i III miejsce w danym mikroregionie – powiada organizator akcji.– Każdy klient sieci Tesco otrzyma od kasjera podczas każdych zakupów (bez względu na ich kwotę) jeden żeton uprawniający do głosowania (w myśl zasady jeden paragon = jeden żeton). Nie można jednak dzielić zakupów na pojedyncze produkty lub części, aby otrzymać w ten sposób więcej żetonów. Przy kasach samoobsługowych należy poprosić pracownika o wydanie żetonu – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi