05 07 2018

Zachodnia obwodnica wciąż czeka na ZRID

05.07.2018, godz.: 19:33
Zachodnia obwodnica wciąż czeka na ZRID

Czas płynie, a rozpoczęcia procedury wydania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej jak nie było, tak nie ma. O czym mowa? Oczywiście o budowie zachodniej obwodnicy Grodziska. Urząd wojewody mazowieckiego zażyczył sobie kolejnego uzupełnienia dokumentacji.

Inwestycja znajduje się w biurokratycznym klinczu od wielu miesięcy i kiedy już wydaje się, że tym razem udało się dostarczyć wszystkie dokumenty i uzgodnienia wymagane do rozpoczęcia procedury wydawania ZRID-u, nagle okazuje się, że sprawa trafia na kolejną przeszkodę. Kiedy w połowie czerwca rozmawialiśmy o aktualnej wówczas sytuacji z burmistrzem Grodziska Grzegorzem Benedykcińskim, włodarz mówił nam wtedy, że na dniach powinna zostać wszczęta procedura ZRID-owska. Rzeczywistość okazała się jednak inna…

– Wojewoda zażyczył sobie dodatkowych opracowań i uzgodnień związanych z geodezyjnymi podziałami gruntów. W mojej ocenie jest to już cyzelowanie do przesady. Ale spełniliśmy to życzenie i w poniedziałek do urzędu wojewódzkiego trafią już wszystkie dokumenty, skompletowane od nowa. Mam więc nadzieję, że w ciągu tygodnia lub dwóch – co i tak byłoby dobrą wiadomością – rozpocznie się wreszcie procedura wydania ZRID-u – kwituje burmistrz Benedykciński.

Cóż, pożyjemy, zobaczymy…

4

Dodaj Komentarz

 • adamos

  Zaraz zaraz kto tu kogo ma za debila?? Chyba calkiem.niedawno nasz grodziski prezes mowil ze juz ma kpl kwitow na obwodnice znow czegos brakuje? Od 30 lat nie moga zebrac ??? Z pelbym szacunkiem.. napiszcie cos o pogodzie a nie o obwodnicy….. wybieracie komentarze jak wam pasuje boicie sie czegos ?? Jestescie niezalezna strona info.. nie bujcie macie 3/4 grodziska zwolennikow.. benio wygasa…. tyle co odwalil na koniec kadencji to ludzie widza i pamietaja….. ostatnie iwestycje zrobione dla glupkow czekana na cAs wyborow

 • irena

  Baju, Baju,Baju, Baju.
  Obwodnicy nie było i nie będzie.A na pewno jest to zasługa władz grodziskich, które przez 24 lata nic nie zrobiły.
  O przepraszam .Co 4 lata przed wyborami podejmowali temat i chwalili się co to nie robią i już i już jutro powstanie, aby nas wybierzcie.
  Świta się wzbogaciła, posiadają restauracje, pawilony, działki , sklepy, przychodnie .A mieszkańcy wierzą w te naiwne kłamstwa.
  Spytajcie burmistrza ile ma działek w mieście i gminie ?

  Chcecie nadal wierzyć w te jego bajki ?
  Zobaczcie jaki zalew odrestaurowano w Żyrardowie i jakim kosztem, a ile milinów wtopiono w stawy Walczewskiego , gdzie woda nadal nie nadaje się do kąpieli ?
  Gdzie są te miliony ?
  Nasadzenia drzew za 15 mln? gdzie to jest ?
  Miliony złotych wydawane bezmyślnie , aby wydać.Ciekawe czy swoje by tak wydawali ?

 • kosciolowski

  Czas wyciągnąć wnioski przy urnie w zbliżających się wyborach samorządowych i wystawić wreszcie rachunek! Może jak mniej znajomych, radnych i rodzin radnych będzie zajmować posady w urzędach i wszelkich jednostkach / zakładach podległych rządzącej od 20 lat sitwie w Grodzisku (a raczej wiosce grodzisk – do tego doprowadzili) wszelkie sprawy i projekty będą szły lepiej. Może warto myśleć o interesie mieszkańców i gminy a nie własnym, swoich rodzin, znajomych i deweloperów! Przynajmniej kilka całych klanów ma się dobrze w grodzisku od 20 lat – i niewiele więcej poza nimi – dzięki takiemu zarządzaniu. W urzędach i jednostkach samorządowych zatrudniane są całe rodziny tzw. swoich – radna tu, jej mąż tam, synowa gdzie indziej, podobnie jak syn, zięć i córka. Wystarczy porównać nazwiska radnych z zatrudnionymi w urzędzie miejskim, powiatowym, stanu cywilnego, centrum kultury czy szkole podstawowej nr 5 (do niedawna gimnazjum nr 3), czyli największej kolebce ugrupowania Ziemia Grodziska. Powiedzieć, że mamy do czynienia z bezczelnością, to już za mało. Mamy do czynienia z wszechobecnym nepotyzmem, niegospodarnym wydawaniem pieniędzy z budżetu gminy (pochodzących m.in. z najwyższych możliwych podatków od nieruchomości i gruntów – notabene – a kto jest szefem tego wydziału/referatu w Urzędzie Miejskim…? :))))), bezczynnością w kwestiach istotnych dla mieszkańców, poczuciem bezkarności i wręcz butą urzędników (łamiących wielokrotnie prawo) i pożal się Boże propagandą sukcesu rodem z PGR-u/PRL-u.

 • badyl 77

  Gmina jest nieprzejezdna! ostatnio jechalem z pruszkowa do grodziska 1h.. PORAŻKA!!

  Dziekujemy również za progi zwalniajace na chlebni, ktore skutecznie niszcza samochody i sa nieekologiczne. Swietny pomysl aby umiescic tam aż 6 progów. Na prawde gratuluję inwencji twórczej. A czy nie lepiej bylo zrobic tam po prostu swiatla?

  Cała europa odchodzi od progów zwalniających.
  https://moto.wp.pl/progi-zwalniajace-to-zly-pomysl-swiat-z-nich-rezygnuje-6036888725181569a

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi