11 08 2019

Zabił kaczkę w Parku Skarbków

11.08.2019, godz.: 13:03
Zabił kaczkę w Parku Skarbków
Fot. grodzisk.pl

Grodziscy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie dotyczące znęcania się nad zwierzęciem w Parku Skarbków.

Jak się okazało, nad rzeką Rokicianką mężczyzna okładał kijem kaczkę. – Rysopis osoby sprawcy został szybko przekazany do najbliższego miejscu zdarzenia patrolu straży. Na miejscu w trakcie penetracji wskazanego rejonu patrol straży miejskiej ujął opisywanego wcześniej sprawcę znęcania się, który zabitą kaczkę przenosił w torbie foliowej. W związku z tym okrutnym czynem funkcjonariusze straży miejskiej, przewieźli mężczyznę do Komendy Powiatowej Policji, gdzie dalsze czynności procesowe w kierunku znęcania się nad zwierzętami poprowadzą policjanci – poinformowali grodziscy strażnicy miejscy.

Za zabicie dzikiej kaczki mężczyźnie grozi nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Już samo wyłapywanie i złośliwe straszenie ptaków można uznać za złamanie przepisu o znęcaniu się nad zwierzętami z artykułu 35. Ustawy o ochronie zwierząt.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi