05 02 2018

Żabia Wola walczy o czystsze powietrze

05.02.2018, godz.: 19:22
Żabia Wola walczy o czystsze powietrze
Fot. Pixabay

Gmina Żabia Wola podejmuje działania mające na celu poprawę jakości powietrza. Niebawem powinien zostać opracowany program edukacyjny dotyczący zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza.

Problem nie najlepszego powietrza dotyka niemal całego kraju. W naszym regionie również ten problem jest obecny. W związku z tym obecnie mieszkańcy coraz większą uwagę zwracają na sąsiadów spalających śmieci. Jak poinformował żabiowolski magistrat, do urzędu spływają prośby o interwencję w sprawie podejrzeń o spalanie śmieci, a także o informację co robi gmina, aby poprawić jakość powietrza.

Urzędnicy podkreślają, że dostrzegają konieczność redukcji emisji spalin do atmosfery. Stąd m.in. przyjęcie w 2015 r. Programu Gospodarki Niskoemisyjnej, co z kolei umożliwiło skorzystanie mieszkańcom gminy z dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wymianę kotłów na proekologiczne. Kolejne podobne programy mają być realizowane w przyszłości.

Urząd podkreśla również, że bardzo istotny jest również fakt, że od mieszkańców jest odbierana każda ilość odpadów, więc nie ma potrzeby ich palenia, natomiast gospodarstwa z trudną sytuacją ekonomiczną mogą wystąpić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej o wsparcie na zakup opału, aby tylko nie palić śmieciami.

Jednak to nie wszystko. Samorządowcy zaznaczają, że zdają sobie sprawę, iż bardzo ważne jest też podnoszenie świadomości społeczeństwa, dlatego też „na najbliższym spotkaniu grup i organizacji społecznych działających na terenie naszej gminy, zrzeszonych w ramach Wspólna Żabia Wola, omówione zostanie przygotowanie programu edukacyjnego, dla dzieci i młodzieży, dotyczącego zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza” – podkreślają urzędnicy.

Dodaj Komentarz

  • Granita

    Czyli zamiast wlepiać mandaty, będą rozdawać w szkole ulotki, których rodzice użyją jako podpałki do pieca.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi