01 10 2018

Z Międzyborowa do podwójnego mistrzostwa świata

01.10.2018, godz.: 14:34
Z Międzyborowa do podwójnego mistrzostwa świata
jaktorow.pl

Dziś, podobnie jak pewnie przez całą noc, Polska świętuje zdobycie po raz drugi z rzędu mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn. To nie lada wyczyn napawający dumą. Nasz region również ma duże powody do satysfakcji, bowiem z powiatu grodziskiego pochodzi jeden z liderów złotej drużyny – Piotr Nowakowski.

Środkowy reprezentacji Polski pochodzi z Międzyborowa w gminie Jaktorów. Uczęszczał do tamtejszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, których został absolwentem. Trudno się dziwić, że o fakcie tym na pierwszej stronie przypomina serwis informacyjny gminy.

Wszak Nowakowski jest w elitarnym gronie zaledwie kilku polskich siatkarzy, którzy mogą poszczycić się podwójnym mistrzostwem świata. Zarówno przed czterema laty na mundialu w Polsce, jak i teraz na turnieju we Włoszech i Bułgarii, był ważną postacią kadry. Ba, w tych mistrzostwach zgarnął indywidualną nagrodę dla najlepszego środkowego bloku (wraz z Brazylijczykiem Lucasem).Był też wiodącą postacią w niesamowitej półfinałowej batalii z Amerykanami. Szczególnie jego praca w bloku oraz znakomite szybujące zagrywki skutecznie utrudniały grę rywalom.

We wczorajszym finale z Brazylijczykami Nowakowski grał na środkach przeciwbólowych, a mimo to ponownie pokazał jak ważną jest postacią w drużynie. Znów świetne zagrywki bloki i ataki ze środka. To na parkiecie, a poza nim: uśmiech, optymizm i żartobliwy sposób bycia.

Słowem – złoty chłopak z Międzyborowa.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi